Zmatení

Datum: 26.03.2014 | Vložil: Strážce světla

Zmatené jsou jen ty duše, které nerozumí bytostní povaze hmotného světa. Existuje zlo a existuje dobro a dohromady tvoří celou existenci neboli stvoření. Když mluvíme o bohu, tak pouze mluvíme o představě boha. Slovy nelze vyjádřit boha či jsoucno, božství či brahma. Jsou to jen pojmy, které se snaží omezit neomezené. Pojmem se omezují věci na pojem. Když se bavíme o stolu či autu, tak vůbec nemluvíme o stolu ani o autu, ale o naší představě auta či stolu. Naše představy a samotná realita jsou rozdílné. Když budu mluvit o krásném hnědém stolu, na kterém je bílý ubrus se zlatými okraji, tak si většina lidí představí stůl se 4 nohama a já přitom mluvím o stolu s jednou nohou. To znamená, že absolutní povahu stolu jsme zrelativizovali a tím pádem degradovali jeho bytostní podstatu na pouhý pojem, ale samotný stůl ve své absolutní podstatě je neomezený a naprosto dokonalý, protože podstata stolu je bůh a bůh je neomezený. Tedy pokud řeknu, že bůh není stul, tak ho už vymezuji a definuji a relativizuji a tím pádem nemluvím o bohu, ale o mé představě boha. O bohu nelze spekulovat, lze jenom příjmout jeho existenci a jeho stvoření a to je všechno. Naše samotné chápání existence omezuje existenci a nemůžeme přestat myslet(můžeme, ale to je jiné téma), ale můžeme se vysvobodit ze zajetí naší myslí tím, že nebudeme lpět na naších myšlenkách a představách. Pokud si představujete boha jako milosrdného, spravedlivého, cnostného atd. Tak vidíte pouze jednu jeho část a zbytku jste slepí(tím vás nesoudím, pouze říkám fakta a buď to můžete akceptovat a nebo se urazit je to na vás). Když řeknu, že satan je bůh, tak mám pravdu, stejně tak jako když řeknu, bůh není satan. Bůh je i není satan zároveň. Satan je jinou stránkou boha a Bůh je jinou stránkou satana. Pokud bůh není Satan, tak je zase omezený a podléhá neznámé síle, která ho převyšuje a proto to není bůh. Pokud bůh stvořil satana, tak proč ho nemilovat? Je to Boží stvoření a já nemám důvod se obracet k jakémukoliv stvoření zády a opovrhovat jím. Čemu by prospělo, kdyby přišel někdo mocnější než já a začal mnou opovrhovat jenom z toho důvodu, že se mě bojí, protože si není vědom své vlastní síly? Bůh je dobrý i zlý a tedy je neutrální a my sami si jenom vybíráme jaký k němu máme vztah a tak samo to je u satana. Cokoliv co je pro mě špatné, tak od toho bych se měl odvracet a cokoliv co je pro mě dobré bych měl příjmat. Bůh stvořil svět abysme ho užívaly, tak proč si ho neužíváme? Vše je neutrální, ale jenom naše mysl nás trikuje a mate. Pokud se bojíte satana, tak jste v područí zla, jelikož pochybujete o tom, že vás bůh ochrání a to znamená, že v něho nevěříte a nejste mu oddání plně :-) Pokud stojíte před satanem(pro vás zlem, strachem, nenávistí, lakomostí, špatnými pocity atd.) s úsměvem a láskou v srdci, tak na vás zlo nemůže :-)

Pokoj a mír všem duším :D

Přidat nový příspěvek